Жіноче здоров’я: у районі триває місячник боротьби з раком молочної залози

0
296

З 1 по 31 жовтня у Генічеському районі проходить місячник боротьби з раком молочної залози.

  Рак молочної залози – найнебезпечніше онкологічне захворювання серед жінок України. Згідно з  офіційною статистикою, кількість жінок, у яких виявили рак молочної залози,  постійно зростає, а показники смертності при занедбаних випадках залишаються маловтішними.

  Традиційний захід, що проводиться щороку в жовтні, спрямований нагадати кожній жінці, що захворювання на рак молочної залози є не вироком, а хворобою, яку можна вилікувати.

  Ефективних методів запобігання раку молочної залози поки що не існує, проте серед факторів, що підвищують ризик захворіти, лікарі називають паління, зайву вагу, гормональні порушення і вік – понад 45 років. Існує також спадкова схильність до раку молочної залози. Жінкам, в роду яких хтось хворів, рекомендовано в 35 років зробити першу мамографію, а в подальшому її повторювати для контролю.

  У вересні 2018 року фахівці Херсонського обласного онкологічного диспансеру проводили огляд та консультації населення. Протягом тижня онкогінекологом оглянуто 134 жінки.

  Працюючи у протягом тижня, онкологи оглядали населення на базі центральних районних лікарень, лікарських амбулаторій. Виїзна робота  показала, що здоров’я населення — це не лише робота медиків. Програма «Наближення якісної діагностики до населення області» продемонструвала приклад та можливості успішної командної роботи медичних працівників і представників влади

  Лікарі закликають жінок бути уважними до власного здоров’я, звертати увагу на зміни в молочних залозах (виділення із сосків, ущільнення, асиметрію, втягнутість соска), проводити щомісячне самообстеження з пальпацією залози і не боятися звертатися за допомогою. Головне – це зробити вчасно.

 

Л.О.Торубар,  головний лікар КЗ «Генічеський ЦПМСД»