У Генічеську презентували збірку дитячої поезії

0
368

11 жовтня у художньому салоні районного Будинку культури панувала особлива атмосфера творчості. Виставка малюнків юних художників стала справжньою прикрасою зали, у якій зібралася місцева еліта Генічеського району — поети, художники — діти та дорослі, щоб відзначити день народження першої дитячої поетичної збірки «Я хочу бачити красу».

Ведучі заходу — Людмила Фролова та Інна Куликова знайомили присутніх із юними авторами, твори яких увійшли до збірки. Вони зазначили, що таланти 65-ти починаючих поетів нашого краю вражають оригінальністю, глибиною думок, під час не дитячим осмисленням подій, які відбуваються в Україні.

Зі святом дітей привітали представники районної влади: заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова та заступник голови Генічеської районної ради Віктор Краєвий, який вручив колективу Генічеського районного краєзнавчого музею Подяку за видавничу діяльність, збереження та пропаганду духовної спадщини, популяризацію Приазовського краю, підтримку обдарованої молоді та з нагоди Дня захисника України. Успіхів у творчості та навчанні дітям побажали й начальник відділу у справах молоді, спорту та зв’язків із громадськістю виконкому Генічеської міської ради Надія Климович, завідувач Генічеським районним методичним кабінетом Генічеської районної ради Херсонської області Ірина Куницька, Партизанський селищний голова Олександр Галицький та директор Генічеської центральної районної бібліотеки Генічеської районної ради Віра Стрельцова.

А начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова поділилась спогадами про те, що думка видати дитячу збірку з’явилась ще у 2015 році під час проведення літературних читань, які організували активісти ГО «Патріот» за підтримки ГО «Волонтер», районного Відділу освіти та колективу Генічеської школи естетичного виховання.

А ще Вікторія Анатоліївна підкреслила творчий потенціал колективу Генічеського районного краєзнавчого музею, який плідно займається видавничою діяльністю, подякувала керівництву Відділу освіти Генічеської РДА й всім педагогам, які допомагали скласти цю книжку поезії та відзначила Подяками за плідну співпрацю з закладами культури Генічеського району ТОВ «Видавничий будинок ММД» (м.Мелітополь) і коректора збірки Галину Малицьку.

Під час презентації, діти читали свої вірші згруповані за змістом у чотирьох розділах, кожен з яких має власну назву: «Бо без героїв не бува народу», «Маленька Батьківщина», «Диво-птах», «Пелюсткова доля». Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто героїчно загинув у зоні АТО. Адже, на превеликий жаль, сьогодні війна з’явилась у творчості та життях дітей. Тому нікого не залишив байдужим вірш, присвячений пам’яті батька, у виконанні Івана Волкодава – сина загиблого героя з села Велетнівка.

Слухаючи поетичні твори цієї збірки всі розуміли, як гостро юних авторів хвилює доля України та її майбутнє. Бо Україна для них — це «друзі і школа», «моя вся родина», «небо блакитне, квітуча земля», «стежина до отчого дому, де на околиці батьківська хата». Тому діти мріють про те, «щоб були щасливі всі: дорослі і малі»; вони «дуже хочуть миру в Україні» і «дуже хочуть миру на Землі».

У цей день читали вірші й дорослі — вже імениті поети: Тетяна Сітнікова та Олександр Прихненко. А ще вони відзначили, що ця книга зіграє значну роль у житті нашого району, тому що кожна поетична зустріч — це теплота спілкування, яка єднає всіх, хто прагне творчих пошуків. Юна поетеса Софія Золотаренко, учениця Генічеського НВК «Гімназія», звернулася до представників влади з побажаннями, щоб такі книжки видавалися кожного року й талановиті діти мали можливість розповісти всім, про що вони мріють і що їх хвилює. Це прохання було підтримано гучними оплесками присутніх на заході.

Автор сценарію та ведуча зустрічі Людмила Фролова познайомила всіх з дорослими та маленькими художниками, які зробили вірші цієї збірки більш різнобарвними і привабливими. Це — Володимир Шпак, Сергій Григор’єв, Олександр Булаш, Анастасія Ружицька, Анжела Корєнкова та її вихованці зі зразкового художнього колективу студії образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Генічеського районного палацу творчості дітей та юнацтва і вихованці Народної студії декоративного розпису «Чонгар-сад» під керівництвом народної майстрині України Надії Ліхачової. Місцеві художники-аматори розповіли, як їм працювалося над збіркою й побажали юному поколінню подальших успіхів та нових яскравих творчих робіт.

Організатори свята дарували поетичні збірки учасникам заходу й книгозбірням освіти та культури для поповнення книжкових фондів.

Свої музичні привітання присутнім присвятили юні вокалісти Генічеської школи естетичного виховання: Анастасія Черновалова, Данила Жученко, Анастасія Кривицька, Вероніка Михайлова та ансамбль «Намисто».

Видання Відділу культури Генічеської РДА та Генічеського районного краєзнавчого музею Генічеської районної ради Херсонської області вийшло за фінансової підтримки Генічеської районної державної адміністрації та Генічеської районної ради. Книгу підготували до друку редактори-укладачі Людмила Фролова та Олексій Сухоруков, завдяки співпраці з вчителями шкіл — наставниками нашої талановитої молоді.

А ще дітей очікували солодкі частування: ласощі та сік, які для них передав спонсор – депутат районної ради Олександр Кістечок з побажаннями талановитій молоді Приазовського краю нових віршів та творчих злетів!

Організатори заходу – Відділ культури Генічеської РДА та Генічеський районний краєзнавчий музей дякують за допомогу у вирішенні всіх питань під час підготовки та проведення презентації керівництво Відділу освіти Генічеської РДА та ТОВ «Дніпро», колективи районного Будинку культури, ресторану «Генічеськ» та Генічеської ШЕВ, директорів шкіл й голів селищних і сільських рад, які надали транспорт для переїзду дітей до міста, художників Володимира Шпака і Надію Ліхачову та перевізника Наталю Малярову.

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА

 Фото Олександра Прихненка.